Michael Deltchev Formand og kunstnerisk leder
Født i Haskovo, Bulgarien.
Studerede kor- og orkesterdirektion på Sofia Music Academy.  Senere studer hos Eric Ericson, Frieder Bernius, Dan-Olof Stenlund, Peter Phillips og Stefan Parkmann. Bosat i Danmark i mere end 20 år. Dirigent for en række danske kor og orkestre.
www.deltchev.dk
Bor i Ebeltoft

michael@damuco.dk
2670 6502

Lisbet Bodilsen Sekretær og programinformation
Pensioneret børnehaveklasseleder
Bor i Ebeltoft og er gift med Hans
Er aktiv i byens kulturliv med særlig vægt på den klassiske musik og har i mere end 50 år dyrket korsang.
Og synger nu i Ebeltoft Kirkes Projektkor.
lisbet@damuco.dk
4028 3999

Lars Peitersen Projektleder med særligt ansvar for lyd og lyssætninger
Pensioneret daginstitutionsleder. Uddannet kunstmaler fra Det Jyske Kunstakademi.
Har i mange år skrevet revytekster og skuespil om Molboer og andre lokale emner, samt iscenesat dem.

lars@damuco.dk
86336109

 
Dorthe Høst Marketingchef, Markedsføring, PR og presse
Ansat i Syddjurs Kommune i Kommunikationsgruppen, Direktionssekretariatet
Bor i Ebeltoft
Gift og har 2 børn
Har ingen musiske kompetencer,
men elsker at lytte til musik.

dorthe@damuco.dk
2165 1467

Hans Bodilsen Budgetchef, hjemmesideredaktør og sponsorkontakt
Pensioneret management konsulent inden for ledelse og økonomisk styring
Bor i Ebeltoft og gift med Lisbet
Musik og korsang har været min største fritidsinteresse i mere end 50 år.
Og synger nu i Ebeltoft Kirkes Projektkor.

hans@damuco.dk
2361 2833

Helene Mondrup Regnskabschef
Skolesekretær på Feldballe Friskole, bosat i Ebeltoft. 
Uddannet korrespondent i engelsk/tysk. 
Har sunget i div. kor i årenes løb, senest i Collegium Vocale, Århus.

mondruphansen@mail.dk - 24246343
Henning Ærø, Projektleder ” Talent til Stjerne” arrangementer
Pensioneret skoleinspektør. Formand for Rønde Kunstforening http://www.roendekunstforening.dk/

henning@damuco.dk   40584117

Peder Storgaard
Jeg er pensioneret fra TDC, gift med Jette og bor i Ebeltoft. Begyndte som 8 årig i Samsøgade Skoles Børnekor. Har sunget i kor lige siden, både herhjemme og i den periode jeg boede i Berlin. Senest i Kammerkoret Con Brio i Århus og Herrekoret Arion. Er sangmæssigt rykket nærmere på Ebeltoft, og synger nu i Djurs Kammerkor.

peder@damuco.dk
40378802
© 1990-2017 Danish Music Consort, Ebeltoft, Nationalpark Mols Bjerge, Denmark
Lav din egen hjemmeside med mono.net